MİB Üyeleri

MİB üye firmalarının bilgilerini, ürünlerini ve ürün kataloglarını, iletişim bilgilerini ve tanıtım filmlerini Üyeler sayfamızdan görüntüleyebilirsiniz.

 

E-Bültenimiz Yayına Başladı

MİB E-Bülteni Haziran Sayısı’nı Okumak İçin Fotoğrafa Tıklayın

 

Fuar Raporları

Makina İmalatçıları Birliğinin, katıldığı fuarlar hakkında hazırladığı Fuar Raporlarını görmek için tıklayın.

 
 

Blog

 
 • Emre Gencer, Sektörün İhtiyaçları Hakkında Bloomberg HT’ye Konuştu

  Bloomberg HT’de Fokus programına misafir olan Emre Gencer, Covid-19’un sektöre etkileri ve çıkış önerileri hakkında fikirlerini beyan etti.

   
 •  
 • İthal Makineye Ek Vergi

  Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda oldukça yankı bulan ek gümrük vergileri yaklaşık 800 kalem ithal mala uygulanmaya başladı. MİB olarak, uzun süredir takipçisi olduğumuz bu konudaki girişimlerimiz sonucunda, halihazırda bulunan 27 başlıktaki ilave gümrük vergilerine ek olarak 50 çeşit makine ve aksamına da geçtiğimiz iki ay içerisinde çeşitli tarihlerde, Resmî Gazete’de duyurularak, […]

   
 •  
 • Yatırım Destekli Avans Kredisi

  5 Haziran 2020 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kamuoyuna “Yatırım Destekli Avans Kredisi” uygulamasını duyurdu. Yaşadığımız Covid-19 pandemi süreci içerisinde MİB olarak “Makine İmalat Sektörünün Özel Kredi Mekanizmasıyla Desteklenmesi”nin hayati öneme sahip olduğunu basın, kamu yetkilileri ve sektörümüzün ilgili platformlarında biz de dile getirmiştik.

   
 •  
 • İzentropik Verimlilik Videosuna Türkçe Altyazı Hazırladık

  ABD Basınçlı Hava ve Gaz Enstitüsü (Compressed Air & Gas Institute), Hava Kompresörlerini Karşılaştırmada Verimlilik Ölçütleri adlı bir bilgilendirme videosu hazırladı. Makina İmalatçıları Birliği olarak, bu videodan Türk girişimci ve imalatçılar da faydalanabilsin diye bir Türkçe altyazı hazırladık.

   
 •  
 
 
 

Euroblech Ertelendi

Ekim ayı sonunda Almanya’nın Hannover kentinde yapılması planlanan ve sac işleme sektörünün büyük önem verdiği uluslararası sac işleme teknolojileri fuarı EuroBlech, 9-12 Mart 2021 tarihleri arasına ertelendi.