Bursa İş Dünyasının Gurur Gecesi

Örnek projelerin merkezi haline gelen BTSO, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcilerini muhteşem bir organizasyonla ödüllendirdi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Ekonomiye Değer Katanlar – 2015 Ödül Töreni’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk, Oda Yönetim Kurulu üyeleri, milletvekilleri, sanayici ve işadamları katıldı. Türkiye’nin kalkınma hedeflerinde öncülük rolünü üstenen Bursa’da 42’nci kez gerçekleştirilen törende; 7 kategoride toplam 72 ödül dağıtıldı.

DEVLER KÜRSÜYE ÇIKTI

Bursa iş dünyasının gurur gecesinde gelir ve kurumlar vergisi sıralamasında ilk 10’da yer alan kişi ve kurumlarla en fazla ihracat yapan 10 firma kürsüye çıktı. ‘En Başarılı KOBİ’ler sıralamasında 7 firma ödüllendirilirken, bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen ‘İnovasyon’ kategorisinde 10 firma, ‘Dönüşümün Liderleri’ kategorisinde 4 firma, ‘Sektör Liderleri’ kategorisinde ise 21 firma ödül alarak büyük gurur yaşadılar. ‘Kurumlar Vergisi’nde Gemlik Gübre, ‘Gelir Vergisi’nde Muharrem Yılmaz, ‘İhracat’ kategorisinde Oyak Renault, ‘İnovasyon’ kategorisinde ise Tofaş zirvede yer aldı. Gecede ödüller, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Remzi Topuk ile birlikte, protokol üyeleri tarafından verildi.

DÖNÜŞÜMÜN LİDERLERİ KATEGORİSİ

SİMGE MAT A.Ş. 
ERMAKSAN MAKİNA A.Ş. 
BİLİM  MAKİNA A.Ş. 
KARSAN OTOMOTİV A.Ş.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından düzenlenen gecede ödül alan üyelerimiz Simge Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gencer'i ve Ermaksan Makina San. A.Ş. Genel Müdürü Sn. Özkayan'ı bizler de başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.