Makine sektöründe önemli şehirler arasında yer alan Bursa önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.  Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Makina İmalatçıları Birliği (MİB) ve Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) işbirliğinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri alınarak hazırlanan BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları, 24 – 27 Kasım 2021 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Yerli Makinenin Gücünü Gösterecek

Sahip olduğu yüksek katma değer oranı ile ekonomi için önemli bir sektör olan makine imalat sektörünün tüm paydaşlarının Bursa’da buluşacağını belirten Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Oluşturduğumuz uluslararası platform ile sektördeki gelişmeleri yakından incelemek ve yerli makine üretimin gücünü görmek isteyenler için bir fırsat niteliğinde.  Endüstri 4.0 ile sanayide gerçekleşen dijital atılımlar işletmelerin rekabet gücünü arttırırken ülke ekonomisine de önemli katkılar sunuyor. 19. kez gerçekleştirmeye hazırlandığımız BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları’nda, 7 salonda 40 bin m2 kapalı alanda sektördeki teknolojik gelişmeleri ile endüstri 4.0 örnekleri sergileniyor. Katılımcı firmaların yüzde 80’inin yerli üretim yapıyor olması özelliği ile de diğer makine fuarlarından farkını ortaya koyan Fuarları milli fuarlar olarak nitelendirebiliriz. Dört gün boyunca gerçekleşecek ticari faaliyetler ile ülke ve bölge ekonomisine katma değer sağlaması hedeflenen Bumatech Fuarları’nın, makine satışlarına katkı yaparak sektörü hareketlendirmesini bekliyoruz.

Ersözlü: “Fuar Alanında Tüm Sağlık Önlemleri Alındı”

“Tüyap Fuarcılık Grubu olarak önceliğimiz katılımcı, ziyaretçi ve tüm paydaşlarımızın sağlığıdır. Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği yönergeler doğrultusunda, fuarların sağlıklı bir ortamda yapılması için fuar alanımızda gerekli tüm önemler alındı.  Fuarın yerleşim dönemi başlangıcından sonuna kadar olan tüm zaman dilimi için; sosyal mesafe, maske, yoğunluk kontrolü, kalabalık yönetimi, HES kodu ile ziyaretçi kabulü, hijyen kuralları vb. ek önemlerin hepsi alındı.  Dijital alt yapımız sayesinde oluşturduğumuz temassız yollar ile online fuar davetiyesi (MyTüyap mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden) alarak hızlı ve temassız fuar ziyaretinde bulunabilir, sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenen stantlarda iş görüşmeleri ve kartvizit değişimi yapabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Sektöre yeni pazarlar sunmak için pazarlama ağını genişleten BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları, önemli iş bağlantılarına ev sahipliği yapmaya ve yeni pazarlara açılmak ve mevcut pazar paylarını arttırmak isteyenler için etkin bir ticaret platformu olmaya hazırlanıyor.

“BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları” adı altında eş zamanlı olarak düzenlenen fuarlar;

  • BURSA METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI – 19. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Robotik Teknolojiler ve Yan Sanayiler Fuarı
    (Depolama, İstifleme Özel Bölümü)
  • BURSA SAC İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI – 12.Uluslararası Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı,
  • OTOMASYON FUARI 2021 – Bursa 18. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Makine Otomasyonu Fuarı

Ayrıntılı Bilgi İçin

24-25-26 Kasım 2021 tarihlerinde 10.00 – 19.00 saatleri arasında, 27 Kasım 2021 (son gün) tarihinde ise 10.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaretçi kabul eden bu fuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.bursamakinefuari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TÜYAP BURSA FUARCILIK A.Ş.

Özge ŞAHİN
Proje Pazarlama Müdürü
ozgesahin@tuyap.com.tr
Tel: 224 211 50 81 / Dahili 2144