Yenilikler, önemli tartışmalar ve yeni iş ortaklıkları için bir zirve olma görevini üstlenen EMO Hannover, 18-23 Eylül 2023 tarihleri arasında sektör paydaşlarını bir araya getirecek. Türkiye temsilciliğini Makina İmalatçıları Birliği’nin yaptığı bu fuar 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren stant satışlarına başladı.

EMO Hannover, sanayi ve üretim teknolojileri arasındaki en önemli bağlantılardan biri olmaya devam ediyor. İnovasyon döngülerini bu fuardaki sunumlarında göstermeyi önceleyen katılımcıları sayesinde EMO Hannover, yeni gelişmeleri ve trendleri yakından takip etme fırsatı sağlayacak. Fuar tarihleri dışında da üretimde modernizasyon süreçlerinin arkasındaki aktif güçlerden biri olmayı görev edinen bu fuar, bu konuda kendisini her geçen gün de geliştirmektedir.

 • Dünyanın önde gelen üretim teknolojisi ticaret fuarı ve sektördeki en önemli etkinlik olan EMO Hannover, tüm fuar katılımcılarına nitelikli yatırım kararları için eksiksiz bir genel bakış sunma taahhüdünü güçlendiriyor.
 • Uluslararası bir iş platformu rolünde EMO Hannover, 365 gün etkili ağ oluşturmayı ve sektörler arası fikirlerin iletişimini teşvik ediyor.

“Yenilikçi üretim” başlığı altında EMO Hannover size teknoloji, strateji ve organizasyondaki en son trendleri sunuyor. Geleceğe yönelik öngörüleri, ticaret fuarı öncesinde, sırasında ve sonrasında, imalat endüstrileri ve ilgili alanlardaki uzmanlardan sürekli olarak güncel bir rapor akışı sağlayacak.

Burada, sektörü etkileyen mega trendler ve “İş Dünyasının Geleceği”, “Bağlanabilirliğin Geleceği” ve “Üretimde Sürdürülebilirliğin Geleceği” odak temaları hakkında ayrıntıları bulacaksınız.

İş Dünyasının Geleceği

Talaşlı imalat endüstrisinden ve ilgili sektörlerden uzmanlar, yenilikçi iş, sözleşme ve satış modelleri, yeni satış pazarları, ileriye dönük satış finansmanı yolları, yeni iş konseptlerinin sunduğu fırsatlar ve çok daha fazlası hakkında bilgi verilecek.

Bağlanabilirliğin Geleceği

Bağlanabilirliğin Geleceği, değişimin teknolojik yönlerine adandı: yeni uygulamalar, otomasyon süreçleri, akıllı üretim, Endüstri 4.0, makine öğrenimi, öngörüsel bakım, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (Industrial Internet of Things, IIoT) ve çok daha fazlası…

Üretimde Sürdürülebilirliğin Geleceği

Sürdürülebilirlik, üretimdeki şirketler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Geleceğe uygun olabilmek için herkesin katkıda bulunması gerekir. Enerji verimli üretim, elektromobilite, alternatif enerji kaynakları ve kullanımları ve diğer benzeri güncel eğilimler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kimler Katılabilir?

Tasarım, İmalat ve Satış işlemlerinden en az ikisini gerçekleştirebilen firmalar bu fuara katılımcı olabilirler. Distribütörlük veya sadece satış işi ile iştigal eden firmalar fuara kabul edilmemektedir. EMO-Hannover Fuarı kayıt sayfasına ulaşmak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.


İnternet üzerinden yapılan kayıtlarda dahi, Kayıt Formları doldurulup, kaydedilerek MİB’e gönderilerek danışılmasını ve sonra kayıt işleminin tamamlanmasını tavsiye ederiz.

EMO fuarına kayıtlar online olarak gerçekleşiyor olup; son başvuru tarihleri, stant konstrüksiyonu, elektrik bağlantısı, siparişlerin takibi ve makine gönderimi gibi konularda işlerin yoğunluğundan dolayı sıkıntı yaşayacağını düşünen firmaların

firması ile çalışarak fuara hazırlanmalarında fayda görmekteyiz.

Atlas Expo İletişim için:

Fatih Bark
Atlas Expo Satış Müdürü

fatih@atlas-expo.com.tr
Telefon: 0 532 292 40 89 / 0 212 299 29 28
www.atlas-expo.com.tr


Stant Bedeli Hesaplama Cetveli

Bir, iki veya daha çok tarafı açık stantlar için farklı metrekare fiyatları uygulanmaktadır ve stant büyüklüğüne göre bu bedeller değişmektedir. Aşağıdaki linkte alacağınız alana ait tutarı görebilirsiniz.

https://emo-hannover.de/en/booth-rental-calculator

Stant Kiralama Bedeline Dahil Olan Hizmetler

• Stant alanı (stant yapısı olmadan)

• Elektrik bağlantıları (3 kW ila 130 kW) dahil. Bağlantı veya aktarım noktası başına kurulum maliyetleri

• Makine ve stant çalışmasının tam güç tüketimi

• Su ve basınçlı hava tüketimi

• Makinelerin stant üzerinde taşınması ve konumlandırılması

• Makinelerin montajı ve demontajı için vinç ve forklift kullanımı

• Sergi salonlarından malzeme atıkları ve talaşların uzaklaştırılması

• Boş ve dolu yüklerin depolanması (gerekli veya ticaret fuarı sırasında kararlaştırılan tam yüklerin alınması dahil)

• Davetli müşteriler için sınırsız sayıda ücretsiz ziyaretçi bileti

• Stant büyüklüğüne göre katılımcı giriş kartı ve park izinleri

• Basılı ve çevrimiçi kataloglardaki katılımcıların alfabetik listesine girdi

• Basılı ve online katalogların ürün dizinine sınırsız giriş (firma adı, salon, stant numarası ile bir satır)

• 25 metrekarelik stant alanı başına bir sergi kataloğu (katılımcı başına en fazla beş kopya)

Depozito Bedeli

Başvurunun alınmasından sonra, kayıtlı metrekare başına 75 Euro’luk bir depozito ücreti + yasal KDV tahsil edilecektir. Bu, avans maliyetlerini karşılamaya yarar ve ayrıca Deutsche Messe AG’nin ücrete tabi hizmetleri için bir avans ödemesi olarak kabul edilir ve bu nedenle stant kiralama faturasından düşülmez. Depozito ücreti, ticaret fuarının bitiminden sonra Deutsche Messe AG’nin nihai faturasının bir parçası olarak ödenecektir. Fuar kurulumu, fuar esnası veya sonrasında yapılacak ve ödeme gerektiren her ek hizmet için (yanlış tarihte elleçleme kullanımı, geç mal kabulü ve makine yerleşimi için stant söküm işlemi vb.) bu depozito ücretinden düşülecek olup fuar sonunda bu bedelin kullanılmaması halinde katılımcılara geri ödeme yapılacaktır. 

Medya Ücreti

Katılımcı başına 389 Euro’luk medya sabit ücreti artı yasal KDV tahsil edilecektir. Medya ücreti şunları içerir:

• İnteraktif salon planı ile çevrimiçi kataloğa ve elektronik ziyaretçi bilgi sistemine giriş

• Katılımcı listesinin yayınlanmasıyla birlikte www.emo-hannover.com’a sınırsız sayıda ürün fotoğrafı yüklenmesi

• İş ortağımız IndustryArena GmbH tarafından işletilen www.industryarena.de web sitesinde ticaret fuarının başlamasından üç ay önce ürün verilerini sunma ek seçeneği

• Çevrimiçi katılımcı varlığınızı ziyaret eden bu firmaların izlenmesi ve adlandırılması, bu ziyaretçilerin hangi ilgi alanlarını takip ettiğini detaylandırılması. (Industry Arena haber odasındaki gösterge panosu aracılığıyla sağlanır)

Enerji Ücretleri

EMO Hannover 2023 için fiyat hesaplaması yapılırken, enerji piyasalarında yüksek fiyat artışları kaydedildi. Enerji fiyatlarının gelişimine esnek bir şekilde tepki verebilmek, ancak yine de büyük fiyat dalgalanmaları durumunda ne katılımcı ne de organizatör için dezavantaj yaratmamak için, katılım koşullarına ilk kez bir enerji ek ücreti dahil edildi. 

Bu bedel, ancak enerji fiyatları, stant kiralamasının temel hesaplamasının (2022 sonbaharından itibaren) maliyetleri karşılamaya artık yetmediği bir düzeye yükselirse organizatör tarafından tahsil edilecektir.

Enerji ek ücretinin oluşması durumunda, fiilen yapılan ek maliyetler miktarında tüm katılımcılara orantılı olarak dağıtılacaktır ve kayıt sırasında geçerli olan stant fiyatının en fazla yüzde 1,5’i kadar olacaktır. Katılımcılara, stant onayı Mayıs 2023’te ellerine ulaştığında, ek ücretin uygulanıp uygulanmayacağı ve ne ölçüde uygulanacağı konusunda bilgi verilecektir.

MİB’e Üyelik Avantajı

Türkiye’den katlım gösterecek sadece MİB üyesi katılımcılar için hol planları açıklanmadan önce yer değişimi imkânı bulunmaktadır. MİB üyesi olmayan firmalar için bu hizmet 2023 yılı fuarı için sağlanmayacaktır. Doğru yerde ve alanda fuara katılım sağlamak için MİB üyesi olmanız tavsiye edilmekte olup detaylı bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bilgi için: MAKİNA İMALATÇILARI BİRLİĞİ
Telefon: 0 (312) 468 39 17 ve 0 (312) 468 37 49
mib@mib.org.tr


Önemli Tarihler

 • 1 Ağustos 2022 // Stant Kayıtlarının Başlama Tarihi
 • 15 Ekim 2022 // Erken Kayıt İndirimlerinden Faydalanmak İçin Son Tarih
 • 1 Aralık 2022 // Stant Kayıtları İçin Son Tarih
 • 8 Mayıs 2023 // Stant Kiralama Onayının Alınması
 • 12 Haziran 2023 // Stant Kiralama Makbuzunun Alınması
 • 19 Haziran 2023 // Stant Kiralama Ücretinin Ödenmesi İçin Son Tarih
 • 1-17 Eylül 2023 // Stantların Kurulması
 • 18-23 Eylül 2023 // Fuar Tarihleri
 • 23 Eylül – 2 Ekim 2023 // Stantların Kaldırılması

Önemli Dokümanlar