EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi 2020: EuroBLECH’in yeni dijital etkinliği, yüzünü geleceğe dönerek teknoloji alanında güncel bilgiler ve pazar perspektiflerinin yanı sıra irtibat ağlarını geliştirmek için yepyeni fırsatlar sunuyor.

Çevrimiçi olarak 27-30 Ekim 2020 günlerinde düzenlenecek olan EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi, tüm dünyada sac levha işleme topluluğunun heyecanla beklemekte olduğu bir ticaret ve networking etkinliği. Sektörden profesyoneller için geliştirilen zengin programda sanal ürün sunumları, uzmanların düzenlediği webinarlar ve çok sayıda ticari eşleştirme var.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe hemen kayıt yaptırabilirsiniz.

EUROBLECH Digital

EuroBLECH organizatörü Mack Brooks Exhibitions, Covid-19 pandemisini geride bırakmaya çalışan sektöre destek amacıyla uluslararası sac levha işleme topluluğu için yeni bir çevrimiçi etkinlik düzenlediğini duyurdu. EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi, yenilikçi imalat çözümleri, bilgi aktarımı ve dünya ölçeğinde ticari irtibatlar oluşturma amaçlarına odaklanmış sanal bir çalışma ortamı sunmaktadır. Aynı zamanda, Mart 2021’e ertelenmiş olan fiziksel EuroBLECH etkinliği için yaşadığımız bekleyişi daha kolay hale getirecek bir köprü oluşturur.

EuroBLECH Fuar Müdürü Evelyn Warwick, “Sac levha işleme teknolojisinde dünyanın en büyük fuar etkinliği olan EuroBLECH’i Covid-19 krizinden ötürü ertelemek zorunda kalınca bu boşluğu dolduracak bir şey yapmaya karar verdik,” diye anlatıyor. “Böylece, alıcılara aynı yüksek seviyeyi sunabilecek, sağlam bir odağı olan ve etkili bir çevrimiçi etkinlik düzenleyebilmek için enerjimizi sonuna kadar kullandık.

“2018’de Almanya, Hannover’de düzenlenen EuroBLECH’e 56.307 uluslararası sektör ziyaretçisi gelmiş ve 40 ülkeden toplam 1507 firma katılmıştı. Dolayısıyla yeni düzenleyeceğimiz zirve, fiziksel dünyada büyük başarı sağlamış bir etkinliğin sağladığı temel üzerinde yükselecek. Sac levha işleme sektöründeki profesyonellerden oluşan muazzam bir EuroBLECH topluluğu ile geçtiğimiz yıllardaki fuarlara ziyaretçi olarak veya sergileriyle katılan teknoloji sağlayıcıları da buna dahildir.” Evelyn Warwick sözlerini şöyle noktalıyor: “Sonuç olarak EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi, bütün dünyadan sektör temsilcileri ile alıcıların bu uzmanlar topluluğuyla çevrimiçi bağlantı kurmasını sağlayacak, gerçek anlamda teknolojik inovasyona ve ürün lansmanlarına tanıklık etme, pazardaki son trendlere ve fırsatlara dair sektör içinden görüşlere kulak verme imkânı sunacaktır. Üstelik çevrimiçi geliştirilen son derece etkili eşleştirme ve tanışma olanağıyla gerçek bir fuar ortamındaki gibi işlerini yürütebilecekler.”

Sanal Zirve’nin Bir Araya Getirdiği Üç Ayrı Deneyim: Keşif, Bağlantı ve Bilgi

EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi, sac levha işleme teknolojisinin her aşamasından profesyonellere çevrimiçi ticaret, irtibat ağı geliştirme olanakları ve webinarlar sunan dört günlük bir etkinliktir. Ziyaretçiler, ilgili teknolojilerdeki tedarikçilerle sanal olarak bir araya gelebilir, bilgilendirici ürün sunumlarını, günümüzde sektörün meselelerini ele alan sohbetleri ve webinarları izleyebilir ve nihayet, kendi üretim proseslerine en uygun teknik çözümleri bulabilirler.

KEŞİF: İnovasyon Sahnesinde Sanal Sunumlar, Ürün Tanıtımları ve Katılımcı Dizini

İnovasyon Sahnesi adıyla da bilinen Sanal Sunum Sahnesi fuar katılımcılarının, ürün ve teknolojilerindeki son yenilikler üzerine 15 dakikalık sunumlar yaptığı bir platformdur; bu sunumların ardından soru-yanıt oturumları gelir. Sanal Ürün Tanıtımları sanal bir stand deneyimi yaratarak ziyaretçilere yeni ürün ve hizmetleri daha ayrıntılı inceleme imkânı sunar. Katılımcı Dizini EuroBLECH’te yer alan bütün fuar katılımcılarına ada göre arama yaparak ulaşabileceğiniz pratik bir rehberdir. Katılımcı adına tıklayınca daha ayrıntılı bilgiler gösterilir: ürün tanıtımları, ürün videoları, iletişim bilgileri gibi.

BAĞLANTI: Tedarikçiler ile ‘Networking’ ve Sanal Buluşmalar

Son yapay zekâ (AI) teknolojisine dayalı yeni bir eşleştirme sistemi sayesinde tedarikçiler ile alıcılar akıllı irtibat ağları geliştirir, çünkü sistem birbirine uyan kişileri bir araya getirir. Katılımcılar, etkinlik başlamadan birbirlerine istek gönderip tanışmak için program yaparak irtibat ağlarını uyarlayabilir. Tanışma toplantısı ayarlamak son derece kolaydır; olanağı kullanmak öğrenme gerektirmez, üçüncü şahıs yazılımı söz konusu değildir.

BİLGİ: Sanayi ve teknolojide son trendlere göre Günlük Webinarlar

Sektörün uzmanları eliyle düzenlenen günlük webinarların yer aldığı program, pazardaki son gelişmeleri derinlemesine kavrama, ayrıca sektördeki yeni uygulamalar ile çözümleri teknik uzmanlardan öğrenerek bilgilenme fırsatı sunmaktadır. Kilit coğrafi bölgelerde sac levha işleme sektörüne odaklanan özel bir seride Covid-19 pandemisine uyum sağlamada karşılaşılan güçlüklerin ve uygulanan stratejilerin ayrıntılı analizini bulacaksınız. Bütün webinarlarda kısa sunumlara, ardından da canlı soru-yanıt oturumuna yer verilir. Çok yakında konular ve konuşmacılara ilişkin daha çok ayrıntı yayınlayacağız.


Covid-19 krizi, sac levha işleme alanında yeniliklerin kıvılcımı oldu.

EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi, sac levha üretiminin global pandeminin dev boyutlara varan etkisi ve genel olarak sanayi üretiminde yarattığı yıkımla karşı karşıya kaldığı bir anda düzenleniyor. Yeni normal, şirketlerin sosyal mesafe kuralı gibi yeni düzenlemelere ve kısıtlamalara uyum sağlamasını, bunun yanı sıra talepte ani düşüşler ve kabarmalar yaşayabilen, belirsizliğin gitgide arttığı pazar koşullarına hâkim olmasını gerektiriyor. Geleneksel olarak işlem süresi epeyce uzun, tedarik zincirleri gayet karmaşık yapılı olan bir endüstri için muazzam bir güçlük bu.

Evelyn Warwick “Kriz sonrasında büyümenin anahtarı kıvraklık,” diyor. “Bu da bilgi birikimine ve tam zamanında iş yapma, yalın envanter ve toparlanma yeteneği arasında doğru dengeyi tutturmaya bağlı. Endüstri eninde sonunda kendini toplayacak, ama bu sürecin sonunda ayakta kalmak, hatta daha güçlenmek isteyen şirketlerin önümüzdeki ayları uyum sağlamayı, gelecek için güç kazanmayı öğrenerek geçirmesi lazım. Aslında kriz, inovasyon için müthiş bir andır, çünkü bir zamanlar yıllarca uğraşarak aşılabilen engeller bir iki hafta içinde anlamını yitirmiş olur, uyum sağlamaya ve değişen müşteri gereksinimlerini karşılamaya istekli olanların önünde yepyeni fırsatlar açılır.”

Sektörden uzmanlara göre önceden yıkıcı bir etki gösteren kuvvetlerin, özellikle de dijitalleşme, robotik ve otomasyonun yükselişi, yaşamakta olduğumuz krizde çok büyük bir hız kazandı. Son tahlilde imalatçıların ayakta kalması ve uzun vadede başarı sağlaması bu yeni teknolojiyi ne kadar çabuk uygulamaya geçireceklerine, böylelikle üretkenliklerini artırıp operasyonlarında tam bir ölçeklenebilirlik sağlamalarına bağlı olacaktır.

“Dijitalleşme hiç kuşkusuz bir önceki EuroBLECH 2018 etkinliğine damgasını vurmuştu”, diyor Evelyn Warwick. “Son birkaç yılda dikkate değer teknolojik ilerlemeler meydana geldi, zaten birçok fuar katılımcısı da sektörün dijitalleşmeye ne kadar iyi hazırlanmış olduğunu gösterdi. Bir yandan da bu teknoloji öyle hızlı değişiyor ki bugünden uyum sağlamak için çalışmaya başlayıp işletmeleri geleceğe hazırlamak en iyisi. EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi kapsamı, çeşitliliği ve profesyonel irtibat ağı kurmak için sunduğu fırsatlarla büyük bir ticaret fuarına eşdeğer olan tek çevrimiçi etkinliktir; dünya ölçeğinde sac levha işleme topluluğunun çevrimiçi platformda bir araya gelerek mevcut durumu ve aşılmayı bekleyen engelleri tartışması, pazardaki son gelişmeler hakkında bilgilenmesi ve yalnızca varlığını sürdürmek değil daha gelişip güçlenmek için de gerek duyduğu yeni teknolojiyi edinecek kaynakları bulması yönünde başlı başına bir fırsattır. ”

Önümüzdeki haftalarda EuroBLECH Digital Summit internet sayfasında daha geniş bilgiler sunulacaktır. Görmek için tıklayın.


Katılımcılar İçin Temel Ayrıntılar

EuroBLECH Dijital İnovasyon Zirvesi 27-30 Ekim 2020 tarihinde çevrimiçi gerçekleşecektir. Zirve saatleri GMT 08:00-16:00 olarak belirlenmiştir.

Ziyaretçi katılımı ücretsizdir ve çevrimiçi ziyaretçi kaydı başlamıştır.

Daha geniş bilgi sitemizde: www.euroblech.com/digitalsummit.

Detaylı Bilgi İçin İletişim:

Melanie Kaufmann, Halkla İlişkiler ve Pazarlama Müdürü

Adres: EuroBLECH Basın Bürosu, Mack Brooks Exhibitions Ltd
Romeland House, Romeland Hill, St Albans, Herts AL3 4ET, Birleşik Krallık

Tel: +44 (0)1727 814400
E-posta: press@mackbrooks.co.uk