ALTINYALDIZ UZAY SİSTEM KONSTRÜKSİYON SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ.

A: Teşvikiye Cad. İkbal İş Merkezi No: 17 Kat: 5 Daire:22-23 Teşvikiye İstanbul
T: +90-212-261 84 99
F: +90-212-258 81 09

Uzay İskelet Çelik Yapılar
Çelik/Alüminyum Konstrüksiyon Yapılar

Altınyaldız mimari ve endüstriyel amaçlı, geniş açıklıklı, kolonsuz ve geniş hacimli mekanlar için uzay sistem konstrüksiyonlar konusunda uzmanlaşmıştır. Altınyaldız’ın özel Uzay Kafes Sistemi çelik boruları ve çelik küreleri ile sadece yükleri etkin bir şekilde dağıtmakla kalmaz aynı zamanda düz sitemlerde 100m’ye ve eğik sistemlerde 300m’ye varan kullanışlı iç hacimler yaratılabilmesini sağlar.


Altınyaldız’ın Uzay Sistem Konstrüksiyonu kolay montaj yapılabilen, mekanik bağlantılı, %100 prefabrike bir sistemdir. Boruların bağlantıları mekaniktir, çok etkilidir ve kaynak gerektirmez. Bağlantı elemanı ise tam dolu malzemeden imal çelik bir küredir. Borular uç noktalarından kürelere cıvatalanırlar. Noktasal bağlantı sistemimiz çelik ve alüminyum için uygulanabilir niteliktedir. Tüm elemanlar galvanizli olarak, boyalı olarak veya paslanmaz malzemeden müşteri ihtiyacına göre imal edilebilirler.

Yapısal sistemimiz sayısız avantajlar sunmaktadır. Bunlardan bazıları; hafiflik, daha düşük altyapı maliyeti, etkin maliyet avantajı, kısa inşaat süresi, nakliye kolaylığı, hatasız imalat ve montaj avantajıdır. Bağımsız elemanların taşınması ve montajı kolaydır ve gerekli gözetim altında tüm bir Altınyaldız Konstrüksiyonu düz işçilerle faal bir tesisin üzerine bile kurulabilir. Kubbelerimiz gerekli açıklık ve hacmi baz alarak ve mimari tasarıma uyaracak şekilde, değişik geometrilerde imal edilebilir; yuvarlak, eliptik, parabolik veya farklı geometrilerin karışımı olarak tasarım çalışılabilir.

ALTINYALDIZ kuruluşundan bu yana çelik ve alüminyum uzay sistemlerin mühendislik, dizayn, üretim ve montajında uzmanlaşmış bir şirkettir. 1970 yılında kurulan kardeş şirketimiz ALTINYALDIZ Mühendislik Müşavirlik Limited Şirketi nin proje ve dizayn desteği ile hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok uzay sistem projesi başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Türkiye de prefabrik çelik kafes uzay sistemlerin çalışmalarını, tanıtımını ve çeşitli uygulamalarını ilk olarak ALTINYALDIZ başlatmıştır. Uzay Sistem’in üniversitelerde okutulmasında liderlik yapan şirketimiz, aynı zamanda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından "Uzay Sistem Prefabrike Yapı Elemanları" konusunda aldığı patent ile Türkiye deki ilk ve tek “UZAY SİSTEM” patent hakkını da elde etmiştir ve halen bu konuda patent sahibi tek kuruluştur.

“UZAY SİSTEM” projelerinde, Türkiye de ilk defa 90 metre açıklığı geçen ve alüminyum uzay sistem imalatını başlatan ALTINYALDIZ dır. Halen 150 metre açıklıklı yapıların taslak çalışmaları devam etmekte olup, 130 metre üzerindeki kubbelerin dizayn ve imalatında da Altınyaldız başarılı örneklerle sektöre öncülük etmiştir.

10,000 m2 lik alanda kurulu , ve en son teknoloji ile donatılmış olan Şekerpınar daki fabrikamızda, yıllık 1,000,000 m2 üretim kapasitesi olan şirketimiz, imal edilen uzay sistem elemanlarını (çubuklar, küreler, somunlar ve cıvatalar) bir çok çekme ve basınç deneylerine tabi tutmakta ve her eleman ve proses için kalite kontrol belgesi düzenlemektedir. Kalite kontrolüne hammadde temininden itibaren uluslar arası standartlarda özen gösterilmekte olup, üretimin her aşamasında en yüksek standartlar titizlikle uygulanmaktadır.


Tasarım aşamasından başlayarak, müşterilerimizin projelerinde teklif, tasarım, imalat, nakliye ve montaj aşamalarının tamamını kapsayan hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyetini ve proje ihtiyaçlarını ön planda tutmayı ana çalışma prensibimiz olarak görüyoruz.

Eğer mevcutta veya aklınızda faydalı olabileceğimiz bir proje varsa sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Lütfen proje lokasyonu, ebatları, mesnet gereksinimleri, yapı ve kaplama detayları, yerel koşullar(rüzgar, kar, sismik ve diğer yükler) gibi gerekli tüm bilgileri bilgileri bize ulaştırınız. Aynı zamanda lütfen ön tasarım bile olsalar CAD çizimlerini (eğer mevcutsa) gönderiniz ki size öncelikle bir yaklaşık maliyet hesaplayalım ve daha sonra da proje ilerledikçe gelişmelere göre nihai fiyatlandırmayı yapabilelim. Projenizin her aşamasında yanınızda, size destek olmaktan mutluluk duyacağız.


10676 kez görüntülenmiştir