WIN Eurasia 2023

WIN Eurasia 2023 Fuar Raporu

by Said Dağlı

Resmî Web Sitesi: https://www.win-eurasia.com/ 

Organizasyon Tarihi: 7-10 Haziran 2023 
Organizasyon Firması: HFT (Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş.) 

Destekleyen Sivil Toplum Örgütleri: MİB – Makina İmalatçıları Birliği, ROBODER – Robotik ve Yüksek Teknolojili Üretim Sistem Entegratörleri Derneği, TÜYİDER – Tüm Yüzey İşlemler Derneği, ENOSAD – Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği, AKDER – Akışkan Gücü Derneği, ETMD – Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği 

Fuar Alanı: İstanbul Fuar Merkezi – Yeşilköy
Sonraki Fuar: 5-8 Haziran 2024 

Düzenlenme Sıklığı: Yılda Bir

Fuar Hakkında: 

Makina İmalatçıları Birliği tarafından desteklenen ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen bölgemizin en önemli endüstriyel ticaret fuarlarından olan WIN EURASIA Fuarı, “Endüstri Gelecekle Buluşuyor” mottosu ile 7-10 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 29’uncu kez gerçekleşti. 

500’ün üzerinde firmanın katılımıyla 55.000 m2 brüt sergileme alanına ulaşan fuarda, 102 ülkeden 38.586 satın almacı ağırlandı. Almanya, Tayvan, Çin ve Kore pavilyonlarının katılımıyla uluslararası kimliğini pekiştiren WIN EURASIA’da imalat sanayinin bugünü ve geleceği için ihtiyaç duyulabilecek tüm ürün, teknoloji ve çözümler tek çatı altında sunuldu. 

20 Ülkeden Alım Heyeti Katıldı

Sektörel dernekler ve birliklerin iş birliği ile düzenlenen Alım Heyeti Programı kapsamında 20 ülkeden satın almacı WIN EURASIA’da yüz yüze görüşmelere katılarak yeni ticari işbirliklerine imza attılar. 

En son endüstriyel otomasyon teknolojisinin sektöre sunulduğu fuarda, katılımcılar karlı anlaşmalar yaptı ve endüstriyel üretim makineleri fuar sırasında satıldı. Kaynak ve robotik kaynak sektörünün, lojistik ve tedarik zinciri yönetiminin lider firmaları en yeni ürünlerini piyasaya sürdü. 

Meta Endüstri Dünyası İlk Defa Tanıtıldı

“Metaverse ile Akıllı Üretim” senaryosu kapsamında endüstriyel üretim hattında bulunan endüstriyel kontrol sistemleri ve robotların simülasyonu Metaverse ile entegre bir şekilde 5G üzerinden haberleşti. ‘Meta Endüstri’ adı verilen bu yeni konsept Türkiye’de endüstriyel anlamda ilklerden biri oldu. 

MİB Üyesi Katılımcılar:

BURÇMETAL 
DURMAZLAR MAKİNA 
INTERSONİK MAKİNE 
İNTECRO ROBOTİK 
M.İ.B. MAKİNA İMALATÇILARI BİRLİĞİ 
STAR ÇELİK 
SÜMER ULUSLARARASI SAN. 
YILMAZ REDUKTÖR 
İ-MAK REDÜKTÖR 
TEKMAK 

Gözlem ve Değerlendirmeler: 

Makina İmalatçıları Birliği 5. Hol F20 nolu stant ile Win Euroasia 2023 Fuarında varlık göstermiştir. Fuarın ilk günü yoğun ziyaretçi çeken Fuar da MİB standı da yoğun şekilde ziyaret edilmiştir. Yabancı ziyaretçi açısından önceki fuarlara göre daha az katılımcının olduğu firmalarımız tarafından ifade edilmiştir.

Yönetim Kurulu Üyemiz ve Saymanımız Sayın İlknur Cantürk ile birlikte Genel Sekreterimiz MİB Üyesi katılımcı firmaların stantlarını ziyaret etmiştir. 

Yerli ve yabancı ziyaretçilere fuar boyunca bilgi verilmiş, Türkçe-İngilizce ve Rusça-İngilizce kataloglarımızın yer aldığı USB’ler gelen ilgili ziyaretçilere dağıtılmıştır. 

Zülfikar Kılıç,
MİB Genel Sekreteri 

Benzer İçerikler

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için yalnızca zorunlu çerezleri kullanmaktadır. Anladım