CECIMO 2022 Genel Kurulu Brüksel’de Gerçekleştirildi

29 Kasım – 2 Aralık tarihlerinde Brüksel’de gerçekleştirilen CECIMO Genel Kuruluna Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Cemal Dener, Sayın Fatih İğrek ve Genel Sekreterimiz Sayın Zülfikar Kılıç, Makina İmalatçıları Birliği’ni temsilen katılmışlardır.

CECIMO’nun 2023 yılı Genel Kurul Toplantısı, 6-9 Mayıs tarihleri arasında Makina İmalatçıları Birliği’nin ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilecektir.

CECIMO 2022 yılı genel kurulunda bir de basın bildirisi yayımlayarak sektörümüzün bugünü ve geleceği hakkında üyelerini ve kamuoyunu bilgilendirmiştir.

Bu basın bildirisiyle 2022 yılı için yaklaşık 25 milyar Euro’luk bir ciro açıklayan CECIMO basın bildirisi, bu sayının 2021’e kıyasla %10 daha yüksek olduğunu, ancak küresel ekonomilerin yavaşlaması ve tüketici ve işletme güveninin azalmasıyla birlikte yakın gelecekte küresel talepte daha az iyimser gelişmeler olacağını öngördüklerini belirtmiştir. Buna bağlı olarak politika cephesinde de endüstrimizi dijital, yeşil ve esnek hale getirirken ekonomik rekabet gücünü artırmak için ileri üretim teknolojilerinin benimsenmesinin öneminin de altı çizilmiştir.

1 Aralık tarihinde yayımlanan CECIMO Genel Kurulu Basın Bildirisine ulaşmak için tıklayın.

Benzer İçerikler

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için yalnızca zorunlu çerezleri kullanmaktadır. Anladım