EuroTrans Başkanlık Görevine Temsilcimiz Salim Haffar Seçildi

EuroTrans – Avrupa Güç Aktarma Organları İmalatçıları Derneği genel kurulunda yapılan seçim sonucunda, ülkemizi ve Makina İmalatçıları Birliğini (MİB) temsilen, üyemiz İ-Mak Redüktör ve Varyatör San. Tic. A.Ş.’nin Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Salim Haffar başkanlık görevine seçildi.

Salim Haffar EuroTrans Başkanı Seçildi

Başkanlık Türkiye’nin, Gurur Hepimizin

2018 yılında üyesi olduğumuz Avrupa Güç Aktarma Organları Derneği EuroTrans’ın başkanı, ülkemiz ve MİB’i temsilen İ-Mak Redüktör ve Varyatör San. Tic. A.Ş.’nin uluslararası satış ve pazarlama müdürü Salim Haffar oldu. Salim Haffar, 1968 yılında kurulmuş 2018 yılında 50. yılını kutlamış olan EuroTrans’ın 18. başkanı olmuş oldu.

Yaklaşık iki yıldır EuroTrans içinde temsil görevini sürdüren Salim Haffar, 29 Eylül 2020 günü yapılan online toplantıda Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Belçika, İsviçre, Finlandiya ve Türkiye’nin üyesi olduğu ve Avrupa’da yerleşik yaklaşık 600 firmayı ve 40 milyar dolarlık bir üretimi temsil eden EuroTrans genel kurulunda başkanlık görevini üstlendi.

Haffar: “MİB ve Türkiye Adına Gururluyuz”

Genel kurul sonrası yaptığı konuşmada, Türkiye ve MİB için gururlu olduğunu ifade eden Haffar; kısa bir süre sayılacak iki yıl sonrasında başkanlık görevine seçilmesinin konuya gösterdiğimiz hassasiyet ve uluslararası toplantıları mümkün olduğunca çok takip ederek bu güvenin kazanıldığını belirtti.

Bu dönem içinde Türkiye’ye duyulan bir güvenin çok önemli olduğunu vurgulayan Haffar, “Böyle bir dönemden geçerken sektörün ülkemize ve bizlere duyduğu güveni en etkili biçimde değerlendirmeye çalışacağız. Bu bir bayrak yarışı, bizden önce yapılanlar için teşekkür edip sonrasında daha ileri nasıl gidebiliriz düşüncesi ile hareket edilmesi gerekiyor. Yapmayı planladıklarımızı genel kuruldan kısa bir süre önce tüm paydaşlara ilettik; onlarda bize güvenmeyi tercih ettiler. Umarız kısa süre içinde ticaret eski hızına kavuşur ve bizlerde aklımızdaki projeleri hayata geçirebiliriz.” dedi.

Haffar’ın Yardımcılığını André Thuswaldner Yapacak

Kısa süre önce tüm dünya ticaretini olumsuz yönde etkileyen pandemi nedeniyle online olarak gerçekleşen toplantıda başkanlığa seçilen MİB temsilcisi Haffar’ın yardımcılığını, İsviçre’nin derneği Swissmem’in de temsilciliğini yapan Novagear firması uzmanı André Thuswaldner yapacak. İki yıllık süre için seçilen ve görevini sürdürecek yönetimin sekreteryası ise Almanya VDMA tarafından yapılacak.

Benzer İçerikler

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için yalnızca zorunlu çerezleri kullanmaktadır. Anladım