Selim Emre Gencer

“İhracat Artışında OVP Etkili Olacak”

Başkanımız S. Emre Gencer Sektörümüzü İlgilendiren Konularda Açıklamalarda Bulundu

by Said Dağlı

Yönetim Kurulu Başkanımız S. Emre Gencer, AB ve İngiltere’de ekonomik faaliyetlerin görece olarak hızlanmasının, makine ihracatında ek talep oluşturacağına inandığını ifade etti. Gencer, yıl sonunda makine ihracatında çift haneli bir büyüme öngördüklerini ve ihracatın 31 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini dile getirdi.

Orta Vadeli Program’ın (OVP) ihracatın desteklenmesine ilişkin politika tedbirlerinin hayata geçirilme hızının ihracat artışında etkili olacağını ifade eden Gencer, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamle Programı kapsamında onaylanan makine yatırım projelerine Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi tahsis edilmesi ve ihracat kredi maaliyetlerinde ilave indirim yapılmasının da diğer önemli beklentileri olduğunu söyledi.

Başkanımız S. Emre Gencer, Esra Özarfat’a yaptığı açıklamalarda, ‘Yerli Malı’ kullanımının teşvik edilmesine yönelik konuştu. Sanayi Odaları tarafından düzenlenen Kapasite Raporları ve Yerli Malı belgelerinin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanması için uygun bir şekilde değiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Benzer İçerikler

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için yalnızca zorunlu çerezleri kullanmaktadır. Anladım