Türkiye – Tayvan Makine Endüstrisi İş Birliği Toplantısı

Türkiye ve Tayvan makine sektörü paydaşları, 29 Eylül Salı günü çevrimiçi toplantıda bir araya geldi. Toplantıya Türkiye’den Makina İmalatçıları Birliği (MİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burç Angan, MİB Genel Sekreterlik çalışanları ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ajansından uzman personeller katıldı. Tayvan’ı temsilen de Tayvan Büyükelçiliği Ekonomi ve Kültür Misyonu yetkilileri, Tayvan Anahtar Teslim Proje Derneği (TTA) yetkilileri ve Akıllı Makinalar Tanıtım Ofisi yetkilileri yer aldı.

Toplantının tanıtım konuşmasını Makina İmalatçıları Birliği adına Genel Sekreter Sefa Sadık Aytekin yaptı. X’ten bahsetti. Makine sektörü dış ticaret verilerini ayrıntılı rakamsal bilgiler ışığında MİB Kıdemli Uzman’ı Artun Bölgen anlattı. Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Burç Angan da makine sektörünün genel görünümü hakkında bilgiler verdi.

Bu önemli buluşmada, Türkiye’deki makine imalat sektörünü temsil eden Makine İmalatçıları Birliği olarak, Türkiye’nin coğrafi önemini vurguladık. Tayvanlı firmalara ve bu firmaların yetkililerine Türkiye’de yatırım yapmaları için çağrıda bulunduk. Yatırımların yapılması halinde oluşacak işbirlikleri için firmalarımızın kabiliyet ve kapasitelerinin yeterli olduğunu belirttik.

Benzer İçerikler

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için yalnızca zorunlu çerezleri kullanmaktadır. Anladım