Fuarlar İçin Kötü Bir Yıl

Pandemi süreci, diğer birçok sektörde olduğu gibi fuar ve fuarcılık faaliyetlerini de büyük ölçüde etkiledi. Sektörümüz için hayati önem arz eden fuarlar, ülkelerarası seyahat kısıtlamaları ve toplu etkinliklerin askıya alınması kararlarıyla birlikte ertelenme ve iptal süreçlerine girdiler.

Yalnızca ülkemizde değil, küresel olarak fuarların bir yıl veya bir dönem ertelendiği yönünde haberler gelmeye devam ediyor. Almanya, Rusya, ABD ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, Uzakdoğu ve Asya bölgelerinde gerçekleşecek fuarların da ertelenmesi ya da iptal edilmesiyle ilgili kararlar kurumumuza ulaştı.

Bu yıl ülkemizde yapılması planlanan ve Makina İmalatçıları Birliğinin de destek verdiği Win EURASIA fuarı, geçtiğimiz aylarda, önce Haziran 2020’ye sonrasında ise 10-13 Mart 2021 tarihine ertelenmişti. Fuarların iptali haberlerine MAKTEK Avrasya fuarı da dâhil oldu. 29 Eylül – 4 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan fuar, alınan kararla birlikte 31 Ağustos – 4 Eylül 2021 tarihine ertelendi.

Anket Sonucundan Fuarlar İçin Uyarı Çıktı

Makina İmalatçıları Birliği’nin de destek verdiği ve Türkiye’den 100’ün üzerinde katılımcısı bulunan EuroBlech Fuarı ile ilgili katılımcı üyelerimiz arasında bir anket düzenledik.

Sektörümüzü temsil eden Makina İmalatçıları Birliği olarak, 27-30 Ekim 2020 tarihlerinde Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenmesi planlanan EuroBlech Fuarı ile ilgili düşüncelerini ve beklentilerini, fuara katılacak üyelerimize sorduk. Bu anketle, fuara katılım gösterecek MİB üyesi firmalar adına, organizasyon firması MackBrooks’a ziyaretçi sayıları ve uluslararası katılım gibi konulardaki çekincelerimizi anlatan bir bilgilendirme metni hazırlayıp gönderdik.

Benzer İçerikler

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için yalnızca zorunlu çerezleri kullanmaktadır. Anladım