CECIMO Genel Kurulu Finlandiya’da Toplandı.

by Said Dağlı

Bu sene Finlandiya’nın Tampere şehrinde düzenlenen CECIMO Genel Kurulu’na CECIMO üyesi derneklerin temsilcileri ve sektör liderleri katıldı. Dört gün süren etkinliklerde birliğimizi Genel Sekreterimiz Zülfikar Kılıç ve üyelerimizden EAE Makina’nın Genel Müdürü Mustafa Selçuk Baydar temsil etti.

Ekonomi Komitesi Görüşmeleri

Ekonomi Komitesi, makine ve takım tezgahları sektöründeki önemli gelişmeleri ve CECIMO ülkelerindeki ekonomik görünümü tartıştı. Ekonomi Komitesi Başkanı Marcus Burton, makine talebi için projeksiyonlar sunarken, Teknologiateollisuus’tan Penna Urrila küresel ekonomik manzaranın kapsamlı bir değerlendirmesini sundu. CECIMO’nun ekonomisti Tommaso Lolli ise sektörün geleceğini şekillendiren ekonomik ortamı detaylı bir şekilde analiz etti.

CECIMO Bahar Toplantıları Başladı

Etkinlik, keyifli bir hoş geldiniz yemeği ile başladı ve #CECIMOSpringMeetings2024 etiketiyle sosyal medyada paylaşıldı. MİB adına Genel Sekreterimiz Zülfikar Kılıç ve EAE Makina Genel Müdürü Mustafa Selçuk Baydar’ın katılımıyla, delegeler, Sandvik ve Fastems Nokia gibi önde gelen şirketlere yapılan ziyaretlerle dolu dört gün boyunca verimli değişimler ve network kurma fırsatlarına katıldı.

Finlayson Sarayı’ndaki Gala Yemeği

Finlayson Sarayı’ndaki Gala Yemeği; istişarelerin ve sunumların yapıldığı, sektörün geleceğini şekillendirmede kolektif çabaların öneminin vurgulandığı ve CECIMO Başkanı François Duval’ın üye dernekleri daha güçlü ittifaklar kurmak üzere teşvik ettiği bir toplantı halinde gerçekleşti.

Dayanıklı Performans ve İyimser Görünüm

Genel Kurul, 2023 yılında Avrupa takım tezgahları sektörünün dirençli performansını öne çıkardı. Siyasi ve ekonomik belirsizliklere rağmen sektör, gösterdiği adapte olma yeteneği ve büyüme ile dikkat çekti: Avrupa makine takımı üretimi 2023 yılında %7 artarak 27.2 milyar avroya ulaştı. İhracatlar 2023’ün dördüncü çeyreğinde %23 artarak, ABD ve ÇHC en büyük pazarlar olarak belirlendi.

Veda ve Teşekkür

Toplantılar aynı zamanda CECIMO’nun saygıdeğer üyesi Frank Brinken’e, 18 yıl boyunca verdiği katkılar için duygusal bir veda anlamına geldi. Etkinlik, onun değerli katkılarını takdir etti ve CECIMO’nun işbirliği ruhunu kutladı.

#CECIMOSpringMeetings2024 etkinliği, Avrupa imalat teknolojileri sektöründe inovasyon, işbirliği ve sürdürülebilir büyüme taahhüdünü yeniledi. Bu toplantılar boyunca kazanılan bilgiler ve kurulan ilişkiler, küresel arenada gelecek zorlukları aşma ve fırsatları değerlendirme yolunda sağlam bir temel oluşturuyor.

MİB olarak CECIMO içinde ve ötesinde imalat teknolojilerinin ilerlemesine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Benzer İçerikler

Bu websitesi, kullanıcı deneyiminizi geliştirmek için yalnızca zorunlu çerezleri kullanmaktadır. Anladım